29 Aralık 2012 Cumartesi

Biz Senin Gençliğini de Biliyoruz!


Öncelikle dün ekranlarda Başbakan senin gençliğin şöyle benim gençliğim şöyle diye olası kutuplaşmayı körüklemiştir. "Bizde öğrencilik yaptık ama kimsenin burnunu dahi kırmadık" demeçleri veriyordu. Çok kıymetli İstanbul Beyefendisi başbakanımızın "Kanlı Pazar" olayını tertipleyen MTTB'nin(Milli Türk Talebe Birliği) üyesi olduğu ve mevcut hükümette bakan olan bir çok kişinin 2 kişinin öldürülmesi 200 kişinin yaralanması olayında baş pehlivan olduklarını da unutmayalım. Gelelim şer odakları ve ÖDTÜ'ye.


1. sevgili başbakanımız ODTÜ’ye 2500 polis, 20 zırhlı ve 105 koruma aracıyla gitti” hayırdır işgale mi gidiyorsun?
2.Sayın başbakanınız  öğrencisinden korkuyorsa öncelikle bunun  sorgulanması gerekir neden? Ne yaptın da bu kadar tepki görüyorsun . Türkiye'de tutuklu öğrenci sayısı 500, tutuklu gazeteci sayısı 100 civarındadır. Bunlar kalemleri ile fotoğraf makineleri ile muhalif avlıyor sanırsam ki cezaevlerindeler! Türkiye'yi  açık bir cezaevine çeviren arkadaşlarına yıllarca hüküm giydiren zihniyeti çiçekle karşılamayacaktı öğrenciler çünkü hükümet onların gözünde şeytandı ve taşlanması gerekiyordu ve onu yaptılar. Polis ise iktidarın şiddet aracıdır hiçbir zaman  masum olmadılar masum oldukları zaman ise polis olmayacaklar.
3. 1968, 1978 ve 2012 ODTÜ tüm bu tarihlerde muhalifti, bu ülkenin reelpolitiğini onlar yönlendirdi. O zaman  6. Filo Defol dediler bu gün NATO Patriotlarını da al git dediler  geçmiş oları haklı çıkardı gelecek de öyle olacak söz gider yazı kalır bunu da bir yere yazın.
4.ODTÜ'deki baş kaldırının sebebi bilinmelidir ki ne Göktürk bilmem kaç uydusudur nede anarşiye sebebiyet olma hevesidir. ODTÜ ayaklanması "28 aralık 2011 Roboski 19 Ocak Hrant Dink33 Kurşun Muğlalı, devlet 19 Aralık Hayata dönüş operasyonu 1993 Sivas 1980 Çorum 1978 Maraş 6-7 Eylül olayları 1938 Dersim'dir 1930 Ağrı katliamı" olaylarında devletin eline bulaşan kanın hesabıdır. ODTÜ ve öğrenciler bu ülkenin geleceğidir Eğer Göktürk uydusu fırlatılıyorsa bunda en çok onların emeği vardır asalak hükümetler ancak isim verebilir.
5. Madem üniversiteler  ilim irfan yuvasıdır özerk bağımsız kurumlardır, bu kadar silahlı insanın! ne işi var burada, bu bir tahrik sebebidir ve öğrencilerin haklı olduğunu gösterir.
6. Çok masum dediğiniz polisler ellerinde püskevitlerle değil coplarla zırhlı elbiselerle tomalarla gerektiğinde silah kullanmışlardır ki zaten sapanla atılmıyor gaz bombaları ve arkalarında transformers niteliğindeki tomalarıyla öğrencilerin protestolarını  sabote etmişlerdir ki bazı arkadaşlarımız tutturmuş .
7.Polis yaklaşık 500 civarında öğrenciye 5 bin biber gazı atmıştır ben orantısız gücü sorgulayamacağım zaten polisi kutsayan bir millete bunu anlatamayız.
8.20. Yüzyılı öğrenci hareketleri yönlendirdi Çin1989 Tiananmen olaylarından tutun 1968 Fransa'da, Avrupadaki öğrenci hareketleri ve sonuçlarını iyi okuyun. 21. yüzyılda, günümüzde Şili, Yunanistan, İspanya, İtalya örnekleri var madem siyaset bilimi öğrencisisiniz bir sorgulayın analiz edin. Şili'de Camila Vallejo önderliğindeki öğrenci hareketini baz alalım; Hükümeti masaya oturmaya zorlayacak kadar güçlü bir hareketti ve istediğini de aldı. Tüm dünyada sorgulayan, düşünen öğrenciler haklıyken bu ülkede hükümeti sorgulamak neden suçtur?
Hala ve inatla ODTÜ'deki "yoldaşlara" terörist deme gafletinde bulunanlara selam veriyor, iktidarın arkasında sıraya dizilenlerin toplayacağı yegane şeyin iktidarın boku olduğunu hatırlatıyorum. Selamlarımla.(S.U.)
 

0 yorum :